Το πάλεψε αλλά ηττήθηκε η Δάφνη!!!

Η Δάφνη Παλαιού Φαλήρου το πάλεψε, ωστόσο δεν κατάφερε να συνεχίσει τα νικηφόρα αποτελέσματα, μια εβδομάδα μετά το μεγάλο διπλό στην Αγία Παρασκευή, γνωρίζοντας την ήττα με 3-1 από τον Αθηναϊκό.

Συγκεκριμένα, αν και οι παίκτες της ομάδας μας μπήκαν δυνατά στον αγωνιστικό χώρο, με τον Μιχαλακόπουλο

να απειλεί με κεφαλιά μόλις στο 5’ και τους Μινάι και Γιαννούλη να δοκιμάζουν να απειλήσουν από μακριά την εστία του Γιαννούτσου λίγα λεπτά αργότερα, οι φιλοξενούμενοι ήταν αυτοί που πήραν κεφάλι στο σκορ στο 24’, χάρις στο εύστοχο πλασέ του Κώτσι. Δεν πέρασαν παρά μονάχα τέσσερα λεπτά και η Δάφνη απάντησε,

με τον Σαμπάνη να γυρίζει την μπάλα εντός περιοχής και τον Φυσαράκη να τη στέλνει στα δίχτυα της ομάδας του. Οι πανηγυρισμοί για τους γηπεδούχους δεν κράτησαν πολύ, καθότι ο Λημνιός έδωσε εκ νέου προβάδισμα στον Αθηναϊκό δύο λεπτά μετά, με το 1-2 να αποτελεί και το σκορ του ημιχρόνου.

Ο Γιώργος Γκοβερίνος έσπευσε να ανακατέψει την τράπουλα, περνώντας τον Σωτηρόπουλο στη θέση του Ομασέρε, όμως παρά τη βελτιωμένη της εικόνα, η Δάφνη δεν κατόρθωσε να γίνει ουσιαστική, δεχόμενη μάλιστα και τρίτο τέρμα, με τον Φυσαράκη να επανορθώνει για το αυτογκόλ και να διαμορφώνει το τελικό 1-3 στο 50’.

Δάφνη Παλαιού Φαλήρου (Γιώργος Γκοβερίνος): Βεζύρης, Ποζίδης, Λυκουρόπουλος, Σέχου(75’ Μαυρέλης) Στρέφι, Ομασέρε(46’ Σωτηρόπουλος), Γιαννούλης, Μιχαλακόπουλος, Βλαχάκης(55’ Σταθακόπουλος), Μινάι(85’ Μαργαντίνης), Σαμπάνης

Αθηναϊκός (Χρήστος Κιούρκος): Γιαννούτσος, Βασιλείου, Ζάχος (46′ Τσοχαντάρης), Σταμίρης(76′ Ζαχαρόπουλος), Φυσαράκης, Τσώνης, Κώτσι (63′ Εστυλιανίδης), Τσίρος, Λημνιός, Χαλβαντζής, Πετριτάι (81′ Αθανασιάδης)