Λύτρωση στις καθυστερήσεις

Η... κατάρα των δοκαριών έσπασε στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων με την ομάδα μας να επικρατεί με 1-0 της Θύελλας Αγ. Δημητρίου, για την 26η αγωνιστική, και να παραμένει ζωντανή στη μάχη που δίνει για την παραμονή της στην κατηγορία.

Το χρυσό γκολ σημείωσε στο 93ο λεπτό, ο Μαυρέλης με σουτ μέσα από την περιοχή, έπειτα από γύρισμα του Μινάι. Η Δάφνη Π.Φαλήρου ήταν καλύτερη σε όλη τη διάρκεια του αγώνα, όμως η τύχη για 93 λεπτά της είχε γυρίσει την πλάτη, καθώς είχε τρία δοκάρια! Στο 16’ σε σουτ του Μαυρέλη, στο 41’ σε γυριστό σουτ του Ποζίδη, ενώ στο 77’ ήταν ξανά ο Μαυρέλης που στάθηκε άτυχος με πλασέ από πλάγια θέση.

Δάφνη: Καβακλής, Πάλλας, Λυκουρόπουλος, Σέχου, Μιχαλακόπουλος, Πυλαρινός (87’ Γιατσάι), Ποζίδης, Σωτηρόπουλος (70’ Σταθακόπουλος), Μαυρέλης, Μινάι, Βλαχάκης (78’ Στρέφι).

Θύελλα: Αφουξενίδης, Χαραλαμπόπουλος, (74’ Σουπούλη), Νταλάκας, Παπαθανασίου, Ακαρέπης, Τζελέφας, Ελευθεριάδης, Νούλας, Κουκοβίνης, Παπανικολάου (92’ Τζελέφας Π.) Καλαμάρης (56’ Ασημακόπουλος).