Ασταμάτητη! Δάφνη Π.Φαλήρου – Τερψιθέα 3-1

Ιδανική αρχή για την ομάδα μας στο πρωτάθλημα της Β’ΕΠΣΑ, καθώς επικράτησε εντός έδρας με 3-1 της Τερψιθέας, έχοντας πλέον δύο νίκες σε ισάριθμους αγώνες.

H Δάφνη Π.Φαλήρου άνοιξε το σκορ, μόλις στο 5ο λεπτό με τον Βλαχάκη Ε., ενώ ο ίδιος παίκτης με σουτ έξω από την περιοχή έκανε το 2-0 στο 18ο λεπτό. Η ομάδα μας αν και έμεινε με δέκα παίκτες από τα μισά του ημιχρόνου (αποβολή με απευθείας κόκκινη του Μουχαμέντι) δεν απειλήθηκε από την αντίπαλό της, η οποία πάντως μείωσε το σκορ στα πρώτα λεπτά που δεύτερου 45λεπτου. Όμως και πάλι η αντίδραση της Δάφνης Π.Φαλήρου, ήταν άμεση καθώς στο 54ο λεπτό, ο Κωνσταντινίδης, κέρδισε πέναλτι, το οποίο εκτέλεσε εύστοχα ένα λεπτό αργότερα ο Ποζίδης, διαμορφώνοντας το τελικό αποτέλεσμα. ΔΑΦΝΗ Π.ΦΑΛΗΡΟΥ (Βαγγέλης Σάπκας): Λαχανάς, Ιωαννίδης, Πάλλας Καραβίδας, Λυκουρόπουλος, Μουχαμέντι, Μπεκατώρος (69΄Καββαδίας), Βλαχάκης Ε. (46’ Πυλαρινός), Μιρβελασβίλι (60’ Βλαχάκης Ι.), Ποζίδης, Κωνσταντινίδης (73’ Κόθρας).