«Παλικάρι» και με 10, νίκη 2-0 την Αγία Ελεούσα

Ακόμα ένα παλικαρίσιο τρίποντο για την ομάδα μας.

Η Δάφνη Π.Φαλήρου, επικράτησε με 2-0 της της Αγίας Ελεούσας και με τέσσερις νίκες σε ισάριθμους αγώνες είναι πλέον μόνη πρώτη στην κορυφή του 3ου ομίλου της Β’ ΕΠΣΑ με 12 βαθμούς. Αν και έπαιζε με δέκα παίκτες για περίπου μια ώρα αγώνα (αποβολή του Βλαχάκη Ε. με 2η κίτρινη κάρτα στο 37’) η Δάφνη Π.Φαλήρου, ήταν καλύτερη από την αντίπαλό της στο μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα και θα μπορούσε να έχει «καθαρίσει» το παιχνίδι από το πρώτο ημίχρονο, καθώς έχασε σημαντικές ευκαιρίες. Ο Ποζίδης με κεφαλιά άνοιξε το σκορ στο 33’, ενώ τη νίκη σφράγισε ο Βλαχάκης Ι., με κοντινό πλασέ στο 81ο λεπτό. Πλέον η προσοχή όλων στην ομάδα μας, στρέφεται στην επόμενη αναμέτρηση με τον Αγιο Δημήτριο για την 5η αγωνιστική.

Δάφνη Π.Φαλήρου: Λαχανάς, Ιωαννίδης, Πάλλας (67’ Κακαζής), Καραβίδας, Κόθρας, Λυκουρόπουλος, Καββαδίας (55΄Πυλαρινός), Βλαχάκης Ε., Μιρβελασβίλι (63’ Μπεκατώρος), Ποζίδης, Κωνσταντινίδης (76΄Βλαχάκης Ι.).

Αγία Ελεούσα: Ρούμπας, Βλαχόπουλος (57΄Αβράμης), Μπίκος, Μενάι, Χατζημιχάλης, Βασιλάρης, Ξενάκης, Παουρής, Παπαδόπουλος, Γιαννόπουλος, Ρούσσος.