Ξέσπασε στο δεύτερο, 4-0 τον Αγιο Δημήτριο

Παίζοντας πολύ καλό ποδόσφαιρο, κυρίως στο δεύτερο ημίχρονο, η Δάφνη Π.Φαλήρου, νίκησε με 4-0 τον Αγιο Δημήτριο

και έφτασε στην 5η συνεχόμενη νίκη της στο φετινό πρωτάθλημα, παραμένοντας στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα. Η ομάδα μας αν και είχε τον έλεγχο από το πρώτο 45λεπτο, δεν κατάφερε να αξιοποιήσει την υπεροχή της, με αποτέλεσμα οι δύο ομάδες να πάνε στα αποδυτήρια χωρίς να έχει ανοίξει το σκορ. Όμως η εικόνα του αγώνα, άλλαξε στο β’ μέρος, με την Δάφνη να φτάνει στο 1-0 με πέναλτι του Ποζίδη στο 62’. Το 2-0 έγινε από τον Μιρβελασβίλι, τέσσερα λεπτά αργότερα, ενώ το θρίαμβο της ομάδας μας, υπέγραψε ο Κωνσταντινίδης με δύο τέρματα στο 74ο και στο 85ο λεπτό. Πλέον η προσοχή όλων μας στρέφεται στην αναμέτρηση της 6ης αγωνιστικής με αντίπαλο την Κηφισιά 2010. ΔΑΦΝΗ Π.ΦΑΛΗΡΟΥ (Βαγ. Σάπκας): Λαχανάς, Ιωαννίδης, Πάλλας, Καραβίδας, Κόθρας, Πυλαρινός, Καββαδίας, Λυκουρόπουλος, Μιρβελασβίλι, Ποζίδης, Κωνσταντινίδης. Αγωνίστηκαν επίσης οι: Κακαζής, Μπεκατώρος, Νέφρος, Βλαχάκης Ι.