«Επαγγελματικό» διπλό στα Μελίσσια

Την 11η νίκης της σε 12 αγωνιστικές πέτυχε η ομάδα μας που επικράτησε εκτός έδρας του Νεοπεντελικού με 2-0.

Η Δάφνη Π.Φαλήρου, που ήταν στο μεγαλύτερο διάστημα της αναμέτρησης καλύτερη από τον αντίπαλό της, κατάφερε να ανοίξει το σκορ στο 31ο λεπτό με ωραίο πλασέ του Μπεκατώρου. Στο δεύτερο ημίχρονο, αν και ο Νεοπεντελικός έψαξε την ισοφάριση, η Δάφνη Π.Φαλήρου, κράτησε χωρίς πρόβλημα το μηδέν, ενώ σε μια αντεπίθεση στο 83ο λεπτό, ο Κωνσταντινίδης διαμόρφωσε το τελικό 2-0. ΝΕΟΠΕΝΤΕΛΙΚΟΣ: Φανουριάκης, Μαράνος (79’ Ράπτης), Στάππας (84’ Τζανετής), Τσιτοφώτος (70’ Ξένος), Τριανταφύλλου, Κεραμάς, Σαγματόπουλος, Κίμωνας, Κολογερόπουλος, Σέμπογλου (61’ Κανελλάκης), Βαφειάδης. ΔΑΦΝΗ Π.ΦΑΛΗΡΟΥ (Βαγ. Σάπκας): Λαχανάς, Ιωαννίδης, Πάλλας, Κόθρας, Καραβίδας (84’ Ράπτης), Λυκουρόπουλος, Μπεκατώρος (65’ Καββαδίας), Βλαχάκης (70’ Πυλαρινός), Μιρβελασβίλι (77’ Νεφρός), Ποζίδης, Κωνσταντινίδης. * Η διοίκηση της Δάφνης Π.Φαλήρου θα ήθελε να ευχαριστήσει την ομάδα του Νεοπεντελικού για την άψογη φιλοξενία, την οποία δεσμεύεται ότι θα ανταποδώσει στο παιχνίδι του 2ου γύρου