Κατάθεση ψυχής στο ντέρμπι

Με ψυχή λιονταριού, η ομάδα μας πήρε έναν από του πιο πολύτιμους βαθμούς της στο φετινό πρωτάθλημα.

Η Δάφνη Π.Φαλήρου, αν και βρέθηκε να χάνει με 2-0 στο ημίχρονο από την Αγία Ελεούσα, μπήκε μεταμορφωμένη στο δεύτερο μέρος και κατάφερε να φύγει από το γήπεδο του Χαϊδαρίου και το ντέρμπι κορυφής, με την ισοπαλία (2-2), διατηρώντας έτσι την πρώτη θέση στον όμιλό της. Ο Ρούσσος (5’) και ο Σιδέρης (31’) έδωσαν το προβάδισμα στη γηπεδούχο ομάδα, ενώ για τη Δάφνη Π.Φαλήρου μείωσε στο ξεκίνημα του δεύτερου ημιχρόνου (47’) ο Μιρβελασβίλι, ενώ το τελικό 2-2 διαμόρφωσε ο Κωνσταντινίδης στο 63ο λεπτό.

ΑΓ.ΕΛΕΟΥΣΑ: Ρούμπας, Βλαχόπουλος, Παπαδόπουλος, Μένας, Χατζημιχάλης (46’ Ξενάκης), Βασίλαρης, Κακαβάς, Ταούρης, Σιδέρης, Γιαννόπουλος (86’ Μάντατζης)ς, Ρούσσος.

ΔΑΦΝΗ Π.ΦΑΛΗΡΟΥ: Λαχανάς, Ιωαννίδης (36’ λτ Κάκαζης), Πάλλας, Καραβίδας, Κόθρας, Πυλαρινός, Μπεκατώρος, Μουχαμέτι (46’ Κωνσταντινίδης), Μιρβελασβίλι (66’ Βλαχάκης Ε.), Ποζίδης, Καββαδίας (80’ Μπούμπαρης).