Η τύχη γύρισε (κυριολεκτικά) την πλάτη στην ομάδα μας, η οποία αναδείχτηκε ισόπαλη 2-2 με τον Ηφαιστο σε ένα εξαιρετικό παιχνίδι για την 4η αγωνιστική της Α’ ΕΠΣΑ.

Η Δάφνη Π.Φαλήρου ήταν καλύτερη από το αντίπαλο της στο μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα, αλλά είδε την μπάλα να καταλήγει στα δίχτυα της από ισάριθμες κόντρες.
Ο Ηφαιστος πανηγύρισε πρώτος στο παιχνίδι, όταν μόλις στο 3ο λεπτό, έπειτα από διώξιμο του Μπότου με τα πόδια η μπάλα χτήπησε στην πλάτη του Βαρεμένου και κατέληξε στα δίχτυα της ομάδα μας. Το γκολ αυτό «μπλόκαρε» τη Δάφνη Π.Φαλήρου, η οποία παρά το γεγονός ότι είχε την κυκλοφορία και τον έλεγχο δεν κατάφερε στο πρώτο μέρος να απειλήσει την αντίπαλη εστία.
Όμως στο δεύτερο ημίχρονο οι παίκτες μας μπήκαν αποφασισμένοι να αλλάξουν την εικόνα του αγώνα. Ετσι στο 57΄έπειτα από έναν εξαιρετικό συνδυασμό, ο Βλαχάκης με υποδειγματικό πλασέ νίκησε τον αντίπαλο γκολκίπερ και έφερε τον αγώνα στα ίσα, ενώ τέσσερα λεπτά μετά (61’), ο Ποζίδης σε σχεδόν κενή εστία, έδωσε το προβάδισμα στην ομάδα μας.
Όμως, η τύχη στάθηκε ξανά απέναντί μας, όταν στο 75’, έπειτα από εκτέλεση φάουλ του Καρδάμη η μπάλα χτύπησε στο τείχος, άλλαξε πορεία, ξεγέλασε τον Μπότο και κατέληξε στα δίχτυα διαμορφώνοντας το τελικό 2-2.
Κρατάμε την πολύ καλή απόδοση των παικτών μας σε ακόμα είναι σπουδαίο παιχνίδι και επικεντρωνόμαστε ήδη στην επόμενη αναμέτρηση.
ΔΑΦΝΗ Π.ΦΑΛΗΡΟΥ: Μπότος, Ιωαννίδης, Πάλλας, Κόθρας, Χριστόπουλος, Λυκουρόπουλος (86’ Καββαδίας), Ευθυμίου (57΄ Ποζίδης), Γιαννούλης, Φέρτης, Βλαχάκης (70’ Καρυπίδης), Κωνσταντινίδης (86΄Καραβίδας).
ΗΦΑΙΣΤΟΣ: Αλευρής, Βλαχόπουλος (66’ Τσενάι), Καρδάμης, Ντάτση, Χάιδας, Λάππας, Καλκανάκος (66’ Στόινα), Ζαφειράτος (57’ Φωτειάδης), Βουλωμένος (71’ Σφίχτη), Κουρούμα, Γόνης.